Fotogalerie - 2014 – Výři CZ

Ledová praha
Již několikátým rokem jsme se zúčastnili akce Ledová Praha, která je věnována dětem, za účelem poznávání hlavního města Prahy. Ubytováni jsme byli na úplném okraji Prahy a to v části města Klánovice. V pátek jsme se podívali na běžně nedostupná místa, jako např. návštěva Senátu ČR. Dále jsme vyrazili objevovat tajemnou kulturu Indiánů do Náprstkova muzea a také nesměl chybět rozhled z věže Staroměstské radnice a Žižkovského vysílače. Sobotní den jsme zahájili prohlídkou Vojenského muzea a venkovní expozicí Botanické zahrady.
Jarní výprava
Jarní výpravu jsme letos strávili u nás ve Stráži. V pátek večer jsme si zahráli nějaké noční hry a navštívili jsme boulderovou stěnu, kde se děti mohli vyblbnout. V sobotu jsme se rozdělili na 2 skupiny, skupina větších a skupina menších. Skupina menších se vydala přes Děvín do našeho tábora u Sochora, kde si mohli na skalním převisu nazývaném Poustevník vyzkoušet slanění. Po úspěšném slanění jsme konečně mohli dorazit do tábora, kde na nás čekalo menší posilnění. Po dobrém jídle jsme se společně vydali spolu s velkými zpět do klubovny. V neděli ráno jsme si zahráli nějaké hry na hřišti, kterými jsme tak zakončili víkend.
Pohádková cesta
K této galerii není článek
Velikonoční výprava
Velikonoční výprava - Výlety do okolí Stráže pod Ralskem
Indiánská stezka
Letos jsme se jako pionýrská skupina Výři rozhodli uspořádat u nás ve Stráži národní kolo Indiánské stezky. Na soutěž se k nám sjelo více jak 100 dětí z celé republiky, aby se spolu mohly utkat v přírodovědných a tábornických znalostech.
V sobotu po stezce byl pro kolektivy připraven doprovodný program, kde si mohly zalézt na umělé stěně, navštívit bazén a pro starší byla připravena noční hra.
Nakonec každý přišel na to, že hlavní nebylo to, jak se umístili, ale to, že si zde našli spoustu nových kamarádů a hlavně si víkend pořádně užili.
Květinový den
Květinový den (14.5. 2014) - Dobročinná sbírka
Letní slet
Letní Výří slet - Poslední schůzka před táborem "DIVOKÝ ZÁPAD"
BHCO 2014
Branná Hra Cesta Odhodlání - Soutěž
Svébořice - oprava studny
Oprava táborové studny - Svébořice
Oprava tábora Svébořice
Oprava tábora - Svébořice
Tábor - Divoký západ
Letošním tématem celotáborové hry byl Divoký západ. Inspirací pro tento tábor se nám stal film Tenkrát na Západě, kde hlavní myšlenkou bylo postavit železnici, aby se propojil Atlantský a Tichý oceán. Když děti dorazily do své osady, rozdělily se do jednotlivých band : Pacifik expres, West Fargo expres, Ponny expres a Mountain expres. Aby banditi v osadě neměli svůj život tak jednoduchý, celá osada byla střežena přísnými šerify.Jednotlivé bandy museli podstoupit řadu nelehkých úkolů a zkoušek, které museli zvládnout. Za svůj úspěch byli odměňováni pražci, které následně mohli směnit i za kolejnice a tak stavět svoji železnici. 
Černá Hora
Putovní tábor - Černá hora
Setkání kolektivů
Tento víkend jsme měli možnost uspořádat setkání kolektivů Pionýra u nás ve Stráži. Účast se opravdu povedla. Sešlo se nás tu něco kolem 130 lidí, takže jsme si mohli setkání pořádně užít. Páteční den chvilku po příjezdu byl zahájen slavnostním nástupem a následně byla připravena malá noční hra nebo návštěva boulderu. V sobotu ráno se děti rozdělily do skupin a vydaly se na cestu po Strážidlech, kde je čekala spousta úkolů, které musely splnit. Cesta byla zakončena na Děvíně, kde jsme se mohli posilnit na cestu zpět. Ani tento večer nemohla chybět nějaká noční hra, jak pro malé, tak pro velké.
Bílá pastelka
Ve středu 15.10.2014 se konala veřejná sbírka na pomoc nevidomým a slabozrakým lidem. Pořadatelem této akce je Tyfloservis. Z výnosu této sbírky je podporována řada projektů např. Středisko výcviku vodících psů, Centrum odstraňování bariér, Navigační centrum, Sociální rehabilitace, Kulturní a sportovní aktivity nevidomých na regionální úrovni a spousta dalších.
Podzimní výprava - Litoměřice
Letošní podzimní výprava vyšla na 24.-28.10.2014 a vyrazili jsme směr Litoměřice. Byli jsme moc překvapeni, kolik dětí se výpravy zúčastnilo. V pátek večer jsme se po příjezdu ubytovali na základní škole a zahráli jsme nějaké hry v tělocvičně. V sobotu ráno hned po snídani jsme se vydali k místní rozhledně Mostka a následně přes skálu kočka do nedaleké vesnice Židenice, kde jsme se podívali na místní zámek. Kvůli nepříznivému počasí jsme se vrátili zpět do školy, kde jsme si dali oběd a zahráli nějaké hry.
"Žadatelé bez občanky "
Vybavení z projektu "Žadatelé bez občanky "
Rozsvícení vánočního stromku
Rozsvícení vánočního stromku - Stráž pod Ralskem
Mikulášská besídka
V pátek 5. prosince 2014 PS Výři pořádala v klubovně Šešule mikulášskou nadílku.  Rodiče měli možnost nechat postrašit své ratolesti, které ve většině případů horlivě před čerty, andělem a Mikulášem přikyvovaly na to, že zlepší své chování. Děti povídaly básničky, zpívaly písničky a všechny nakonec obdržely svůj balíček s mikulášskou nadílku. Za všechny rodiče bychom chtěli poděkovat PS Výři za velice vstřícný přístup k prosbě o uskutečnění tohoto večera, za jeho skvělou přípravu, nádherné masky a milý přístup k dětem.
Zimní slet
Poslední schůzka v tomto roce připadla na pátek 19.12.2014 . Na začátku schůzky jsme se vydali na zámecký vrch rozvěsit pár dobrůtek pro zvířátka, abychom nebyli jediný, kdo si užívá krásné vánoční svátky. Jakmile byla zvířátka nakrmena, vrátili jsme se zpět do klubovny a samotný slet mohl začít.
Vánoční turnaj ve volejbale
Vánoční turnaj ve volejbale - Stráž pod Ralskem